Transmisja webinaru odbędzie się w poniedziałek 16.10.2020 o godz. 20.30.
Czy masz jakieś sytuacje, którym chcesz się przyjrzeć w kontekście granic i poszukać strategii na zatroszczenie się o granice właśnie?
Przykłady z życia rodzinnego, zawodowego, towarzyskiego?
Zmęczona po chorobie 🙂 Ale też zmotywowana i zaciekawiona wiedzą i trochę dumna, że udało mi się wejść w perspektywę dziecka zamiast się na nie wkurzyć 🙂
To jeszcze bym zapytała czy jest coś co byłoby mniej głupie niż to co pierwotnie dziecko wybrało. Lub czy dziecko nie chce tego robić w ogóle czy nie chce w tej chwili
Czuję sie jak sprzątaczka w domu, niestety często nawet głośno o tym mówię, że nie jestem sprzątaczką, a raczej krzyczę. Moja strategia jest taka że nie sprzątam z dziećmi w tygodniu, tylko w weekend, ale idzie nam to bardzo opornie. Trwa to wieki i nie mam już pomysłu na to jak ich zachęcić do wspólnego sprzątania.
kiedyś na wspomnienie ,że pokój chłopaków jest zarośnięty przez roztocza i trzeba by było wytrzeć kurze -odpowiedź- to moi przyjaciele:)….
aha dobrze ,tylko pamietaj by dbać o nich 🙂
To typowe zachowanie nastolatka, jak rowniez wielu doroslych. Wiekszy problem powstaje gdy nastolatek w wielu szkolnym jednoczesnie oglada film i robi zadanie albo powtorke na test…
pierwsze co się ciśnie na usta to to,że marnuje się prąd bo jedno albo drugie……..jako nastolatka miałam często włączone radio podczas nauki ,jakoś mi to pomagało
To moja codzienność. Pracuję w przedszkolu. Grupa 24 dzieci w wieku 3-6 lat. My pozwalalamy na złość ALE poza salą. Jedna z nas towarzyszy temu dziecku na korytarzu albo w biurze u mnie.
dziecko się rzuca na ziemię ,wali głową ,rękoma
….nie ma możliwości wyjść gdzieś …..jestem obok ,wolę siedzieć na podłodze i być przy nim bo często pozwalają się przytulić ,często siedzimy przytuleni nawet plecy do brzucha ,żeby wiedział ,że może liczyć na pomoc…spokojnie mówię ,że jestem obok ,co go zdenerwowało w chwili ochłonięcia
38 odpowiedzi do “Webinar Granice w praktyce”
Widać i słychać
Słychać i widać 🙂
Dobry wieczór, widać, słychać. Wszystko ok.
Widać słychać
Dobry wieczór Gosiu! 🙂
Widać, słychać, wszystko ok
Kiepski dzień. Dużo krzyku, przekraczania granic, w domu, w pracy, ból głowy
U mnie wyczerpanie fizyczne i niepokój
Zmęczona po chorobie 🙂 Ale też zmotywowana i zaciekawiona wiedzą i trochę dumna, że udało mi się wejść w perspektywę dziecka zamiast się na nie wkurzyć 🙂
Dzięki 🙂
Ja bym najpierw zapytała dziecko dlaczego mu się nie chce
To jeszcze bym zapytała czy jest coś co byłoby mniej głupie niż to co pierwotnie dziecko wybrało. Lub czy dziecko nie chce tego robić w ogóle czy nie chce w tej chwili
Mam 4 dzieci 5-6 lat. Nikt nie chce pomagac w sprzątaniu. Czuję za.kazdym razem frustrację.
a kiedy będziesz mógł pomóc ?
Czuję sie jak sprzątaczka w domu, niestety często nawet głośno o tym mówię, że nie jestem sprzątaczką, a raczej krzyczę. Moja strategia jest taka że nie sprzątam z dziećmi w tygodniu, tylko w weekend, ale idzie nam to bardzo opornie. Trwa to wieki i nie mam już pomysłu na to jak ich zachęcić do wspólnego sprzątania.
leser
Zależy mi tylko na tym aby dzieci sprzataly w swoim pokoju. Sama wychowuję dzieci stąd moje trudności
kiedyś na wspomnienie ,że pokój chłopaków jest zarośnięty przez roztocza i trzeba by było wytrzeć kurze -odpowiedź- to moi przyjaciele:)….
aha dobrze ,tylko pamietaj by dbać o nich 🙂
Rodzic próbuje dbać o zdrowie nastolatka, ale to w sumie jego granice są dotknięte. Chyba zapytać się go czemu tak robi akurat…
To typowe zachowanie nastolatka, jak rowniez wielu doroslych. Wiekszy problem powstaje gdy nastolatek w wielu szkolnym jednoczesnie oglada film i robi zadanie albo powtorke na test…
pierwsze co się ciśnie na usta to to,że marnuje się prąd bo jedno albo drugie……..jako nastolatka miałam często włączone radio podczas nauki ,jakoś mi to pomagało
zapytałam bym się czy to ogladanie i operowanie telefonem nie przeszkadza mu
mozna zapytac dziecko czy potrzebuje pomocy
A jak przełożyć to słuchanie dwóch głosów na kontakt z dzieckiem?
Tak, jeśli to się przedłuża
A na przykład rozmowa z dzieckiem o tym co rodzic czuje? Że zależy mu i na tej wolnosci ale też na stopniach?
rozumiem, to niełatwe, dzieki
najpierw zabezpieczam bezpieczeństwo tego dziecka
Najpierw sprawdzialbym bezpieczeństwo dziecka w złości oraz wszystkich pozostałych dzieci
To moja codzienność. Pracuję w przedszkolu. Grupa 24 dzieci w wieku 3-6 lat. My pozwalalamy na złość ALE poza salą. Jedna z nas towarzyszy temu dziecku na korytarzu albo w biurze u mnie.
Hmm dzieci raczej chętnie wychodzą. Zdarzyło się nam wziąć na ręce dziecko którew furii biło inne dzieci albo nas
Pytamy czy chcesz wyjść na korytarz i za zwyczaj chcą. Tam mają spokój, nikt na nie nie patrzy.
dziecko się rzuca na ziemię ,wali głową ,rękoma
….nie ma możliwości wyjść gdzieś …..jestem obok ,wolę siedzieć na podłodze i być przy nim bo często pozwalają się przytulić ,często siedzimy przytuleni nawet plecy do brzucha ,żeby wiedział ,że może liczyć na pomoc…spokojnie mówię ,że jestem obok ,co go zdenerwowało w chwili ochłonięcia
żłobek
tak są opiekunowie,jest nasz dużo
nasze maluszki nie są wystraszone ,
dziękuję bardzo
Bardzo dziękuję za omówienie mojej sytuacji! Akurat zdążyłam (po tym jak mój synek właśnie niedawno zasnął). Wcześniej słuchałam na ile się dało.
Dziękuję bardzo za dzisiaj!